AWU | Component manufacturer

O spoločnosti
Pozrite si naše prezentačné video

Presné výrobky spoločnosti AWU slúžia priemyslu po celom svete, od Európy po Áziu a Afriku

Spoločnosť AWU bola založená v Nemecku v roku 1962 a dlhú dobu sa zaoberala výrobou 6 m dlhých, brúsených a kalených hriadeľov v tolerancii h6, ktoré sa po celom svete používali ako vodiace hriadele. Neskôr sa tieto hriadele začali opracovávať podľa požiadaviek zákazníka a pribudli tak ďalšie výrobky - vodiace stĺpy, tiahla a valce. Dnes sa AWU nachádza v Záborskom na východnom Slovensku neďaleko Vysokých Tatier.

V roku 2019 tu na ploche 14 000 m2 bola postavená moderná výrobná hala s rozlohou 3 000 m2 pre celkovo 70 zamestnancov.

Oddanosť spoločnosti AWU ku kvalite: 100% kontrola kvality a moderné CNC stroje pre presné a spoľahlivé diely

AWU má okolo 600 zákazníkov, z ktorých polovica objednáva pravidelne, či už raz ročne alebo trikrát týždenne. Vyrába sa v malých sériách od množstva 1 kus, ale dodávajú sa aj diely na základe rámcových zmlúv s pravidelnými odvolávkami počas celého roka. Ročne opustí výrobu okolo 35 000 kusov dielov. Stopercentnou kontrolou všetkých tolerovaných rozmerov sa snažíme zaručiť, že len minimum z nich sa vráti ako reklamácia.

Výrobky AWU - hriadele, stĺpy, čapy, kalibrovacie tŕne a valce sú vyrobené z kruhových tyčí a sú väčšinou kalené, brúsené, valcové a majú veľmi presné tolerancie až do niekoľkých µm. Všetky základné kroky opracovania počnúc delením, cez rovnanie, indukčné kalenie, sústruženie, frézovanie, vŕtanie hlbokých otvorov a brúsenie prebiehajú vo výrobe AWU na najmodernejších CNC strojoch. Externí dodávatelia sú využívaní len pre povrchové úpravy. Základný materiál pochádza od uznávaných, dlhoročných západoeurópskych výrobcov a dodávateľov.

AWU: Investície do technológií pre udržateľný rast a najrýchlejšie dodacie lehoty na trhu

So zákazníkmi komunikujeme najmä e-mailom, telefonicky. Naši obchodníci hovoria okrem slovenčiny aj plynule po nemecky a anglicky. Ponuky dielov bez externej kooperácie sa k zákazníkovi dostanú zvyčajne do 3 až 4 dní. Dodacie lehoty sú optimalizované pomocou moderného softvéru pre plánovanie výroby v spojení s hlavným informačným systémom SAP.

V rámci udržateľného rastu sa pravidelne investuje do najnovších výrobných technológií, keďže výhoda nižších miezd oproti iným krajinám sa postupne znižuje a konkurencia na trhu je stále silnejšia.

Naším cieľom je stať sa v strednodobom horizonte najrýchlejším dodávateľom v našom odvetví, aby naši zákazníci boli schopní realizovať svoje projekty v oblasti strojárstva v čo najkratšom čase.


Kontaktujte našich obchodných zástupcov

Spracujeme všetky požiadavky a dokážeme nájsť riešenie na mieru pre každého klienta. Začnite výberom krajiny a kontaktujte našich obchodných zástupcov.

🇦🇹 Rakúsko 🇩🇪 Bavorsko 🇨🇭 Česká republika 🇫🇷 Francúzsko 🇩🇪 Nemecko

🇹🇷 Maďarsko 🇫🇷 Poľsko 🇦🇹 Portugalsko 🇪🇸 Španielsko 🇨🇭 Švajčiarsko 🇹🇷 Turecko